| Features | Fire Fighting Gases |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | YF120/2.5N/-XL-04 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Features | 68°C Fixed-Temp Hanging System |
|---|---|
| Model Number | XQFW10/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | Clean Gas |
|---|---|
| Model Number | XQFW30/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | IG541 Inert Gas Fire Extinguishing System |
|---|---|
| Model Number | QM H15/70-XL |
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Features | Clean And Environmentally Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW4/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Model Number | QM H20/100-XL-09 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Model Number | QM H20/90-XL-10 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230/Fk5112 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 100L |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Features | HFC 227ea 68°C Temperature Sensing Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-06 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | FM200 Gas Fire Extinguisher With 68°C Temperature Sensing Automatic |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-13 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |