| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Boiling Point 49.2℃ | Liquid At Normal Pressure |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Color | Red |
| Battery Type | 2*12 Volt Sealed Lead Acid In Series |
| Number Of Detectors Per Zone | ≤30 PCS Conventional Detectors |
| NAC Outputs | 26 To 28V DC Fused At 500mA With Electronic Fuse |
| Product Name | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Trademark | OEM |
|---|---|
| Origin | Guangdong, China |
| Model | 40BFZ-6MPa |
| Classification | 1.6MPa,2.5MPa,4.2MPa,6MPa,13.5MPa,15MPa,20MPa |
| Installation Forms | Axial And Radial |
| Trademark | OEM |
|---|---|
| Origin | Guangdong, China |
| Model | 40ZX-4.2MPa |
| Classification | 2.5MPa,4.2MPa,6MPa,13.5MPa,15MPa,20MPa |
| Installation Forms | Axial |
| Product Name | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Cylinder Capacity | 40L |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL |
| Volume | 1350*500*450mm |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 90L |
| Model Number | QMQ4.2/90W-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | Novec 1230 Clean Agent System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW6/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Feature | Clean Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200/HFC-227ea |
| Cylinder Capacity | 40L-04 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-04 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |