| Model Number | QMD20/80-XL-07 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | Nitrogen Fire Fighting System |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Activation Method | Automatic, Pneumatic, Manual, Mechanical Emergency Operation |
| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Capacity | 8L,10L,20L,30L |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230(C6F12O) |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 150L |
| Model Number | YF120/2.5N/-XL |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Cylinder Capacity | 120L-02 |
|---|---|
| Model Number | YF120/2.5N/-XL-02 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Storage Pressure | 2.5MPa ( +20℃) |
| Features | Automatic Gas Fire Extinguishing |
|---|---|
| Model Number | XQQW20/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | Hfc-227ea Fire Extinguisher Ball |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-01 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | Inert Gas |
|---|---|
| Model Number | QM H20/70-XL |
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Model Number | QMD20/90-XL-05 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | Nitrogen Fire Fighting System |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Model Number | QMD20/90-XL-15 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Activation Method | Automatic, Pneumatic, Manual, Mechanical Emergency Operation |
| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |