| Product Name | CO2 Cylinders |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | Mechanical Processing Workshop |
| Features | HFC 227ea 68°C Temperature Sensing Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-06 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Product Name | HJLI-350-150-4.2T-02 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 40, 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | Automobile Testing Laboratory |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Fire Suppression Agent | HFC 227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 180L |
| Model Number | QMQ5.6/180W-XL |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 90L-01 |
| Model Number | QMQ5.6/120W-XL-02 |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Feature | FM200 Gas Suppression System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Model Number | GQQ100/2.5-XL-070416 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | HFC 227ea |
|---|---|
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 0.3MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 8MPa (+50℃) |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 180L |
| Model Number | QMQ4.2/180W-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | HFC 227ea |
|---|---|
| Model Number | QMQ5.6/180W-XL-008 |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 0.3MPa ( +20℃) |