| Product Name | CO2 Cylinders XL |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-01 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-02 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-03 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Medical Facilities And Equipment Fire Suppression System, Medical Facilities And Equipment CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-04 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Power Dispatch Centers Room CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-05 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | School Server Room CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-06 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Banks Room CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-07 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Ship Room CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-08 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Production Workshop Seamless CO2 Cylinders |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Purity (%) | 99.99% |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |