| Model Number | QM H20/90-XL-11 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Features | Fm200/heptafluoropropane Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-14 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | IG541 Inert Gas Fire Extinguishing System |
|---|---|
| Model Number | QM H15/70-XL |
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Product Name | HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Features | FM200 Automatic Gas Fire Extinguisher Aging Room |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-11 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | FM200 68℃ Automatic Gas Fire Extinguishing Rolling Mill Room |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-12 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | Automatic Gas Fire Extinguishing |
|---|---|
| Model Number | XQQW20/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | Laboratory Gas Fire Extinguishing |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-03 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | FM200 68°C Temperature - Sensitive Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-15 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | FM200 Gas Fire Extinguisher With 68°C Temperature Sensing Automatic |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-13 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |