| Model Number | QMD15/70-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 178.125kg/M³ |
| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Color | Red |
| Detectors/sounder Circuits | Four 21 To 28V DC |
| Number Of Detectors Per Zone | ≤30 PCS Conventional Detectors |
| NAC Outputs | 26 To 28V DC Fused At 500mA With Electronic Fuse |
| Cylinder Capacity | 120L-02 |
|---|---|
| Model Number | YF120/2.5N/-XL-02 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Storage Pressure | 2.5MPa ( +20℃) |
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230(C6F12O) |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 180L |
| Model Number | YF180/2.5N/-XL |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Color | Red |
| Detectors/sounder Circuits | Four 21 To 28V DC |
| Number Of Detectors Per Zone | ≤30 PCS Conventional Detectors |
| NAC Outputs | 26 To 28V DC Fused At 500mA With Electronic Fuse |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-01 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Model Number | QMD20/80-XL-06 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | Nitrogen Fire Fighting System |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Activation Method | Automatic, Pneumatic, Manual, Mechanical Emergency Operation |
| Fire Suppression Agent | Clean Agent |
|---|---|
| Model Number | GQQ120/2.5-XL-250704 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Storage Pressure | 2.5MPa (at +20℃) |
| Features | Fire Fighting Gases |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | YF120/2.5N/-XL-04 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Model Number | QMD20/90-XL-01 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |