| Feature | FM200 Gas Suppression System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Model Number | GQQ100/2.5-XL-070416 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 40L-03 |
| Model Number | GQQ150/2.5-XL-03 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Model Number | QM H15/70-XL-04 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Model Number | QM H15/70-XL-05 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Cylinder Capacity | XL-250704 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-250704 |
| Volume | 1350*500*450mm |
| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |
| Model Number | QMQ4.2/120N-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | Hfc-227ea |
| Working Pressure At 20℃ | 4.2MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 950kg/M³ |
| Features | FM200 Automatic Gas Fire Extinguisher Reference Room |
|---|---|
| Model Number | XQQW10/1.6-XL-9 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | FM200 Automatic Gas Fire Extinguisher Aging Room |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-11 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 90L,100L,120L,150,180L |
| Model Number | QMQ4.2/120W-XL-02 |
| Filling Density | ≤950kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |