| Model Number | QM H15/70-XL-03 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 150L |
| Model Number | GQQ150/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Features | Fire Fighting Gases |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | YF120/2.5N/-XL-04 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 70L |
| Model Number | YF70/2.5N/-XL |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230/Fk5112 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 100L |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 40L-07 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-07 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Purity (%) | 99.99% |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Boiling Point 49.2℃ | Liquid At Normal Pressure |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Features | Fk-5-1-12 Clean Agent System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL-05 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Features | Clean And Environmentally Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | YF120/2.5N/-XL-06 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |