| Fire Suppression Agent | Heptafluoropropane |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 90L |
| Model Number | GQQ90/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | FM200/hfc-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 100L |
| Model Number | GQQ100/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Model Number | QMD15/70-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 178.125kg/M³ |
| Model Number | QMD20/80-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Model Number | QMD20/90-XL-11 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | Nitrogen Fire Fighting System |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Activation Method | Automatic, Pneumatic, Manual, Mechanical Emergency Operation |
| Features | Fk-5-1-12 Clean Agent System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL-05 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Whether Ring Formation Or Not | Cyclic Hydrocarbon |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Features | Automatic Fire Extinguishing |
|---|---|
| Model Number | XQFW20/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Model Number | QMD15/90-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 178.125kg/M³ |
| Product Name | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |