| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Whether Ring Formation Or Not | Cyclic Hydrocarbon |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 150L |
| Model Number | GQQ150/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Features | Fire Suppression Equipment |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | Fk-5-1-12(C6F12O) |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL-07 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Model Number | GQQ70/2.5-XL-070411 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | Hfc-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 70L |
| Model Number | GQQ70/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Cylinder Capacity | XL-250704 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-250704 |
| Volume | 1350*500*450mm |
| Fire Suppression Agent | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 40L-03 |
| Model Number | GQQ150/2.5-XL-03 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 40L-07 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-07 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Feature | FM200 Gas Suppression System |
|---|---|
| Model Number | GQQ120/2.5-XL-070416 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Storage Pressure | 2.5MPa (at +20℃) |
| Product Name | FM200/ HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-Heptafluoropropane |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |