| Model Number | QMD20/90-XL-03 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | Nitrogen Fire Fighting System |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Purity (%) | 99.99% |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Cylinder Capacity | 120L |
| Maximum Operating Pressure | 5.3MPa (+50℃) |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
| Fire Suppression Agent | Clean Agent |
|---|---|
| Model Number | GQQ180/2.5-XL-250704 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Storage Pressure | 2.5MPa (at +20℃) |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 150L |
| Model Number | QMQ5.6/150W-XL |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 40L-09 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-09 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | HFC 227ea/FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 120L |
| Model Number | QMQ5.6/120W-XL-01 |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | Novec 1230 Clean Agent System |
|---|---|
| Model Number | XQFW8/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Cylinder Capacity | 150L |
|---|---|
| Application Scenario | Data Center Service Room |
| Storage Pressure | 0.3MPa ( +20℃) |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Design Concentration | ≤1250kg/m³ |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Color | Colorless |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |