| Product Name | HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Features | 68°C Self-Activated FM200 Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-07 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | Fire Suppression Equipment |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | Fk-5-1-12(C6F12O) |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL-07 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Product Name | FM200 |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-HFC-227ea |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-02 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 70L |
| Model Number | YF70/2.5N/-XL |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Features | Clean And Environmentally Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW4/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Model Number | QM H20/90-XL-12 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Features | Clean Gas, Non-conductive |
|---|---|
| Model Number | QM H15/90-XL |
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |