| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Fire Suppression Agent | Clean Agent |
|---|---|
| Model Number | GQQ180/2.5-XL-250704 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Storage Pressure | 2.5MPa (at +20℃) |
| Fire Suppression Agent | FM200/hfc-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 100L |
| Model Number | GQQ100/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | FM200/hfc-227ea/heptafluoropropane |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 120L |
| Model Number | GQQ120/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Model Number | QMD20/70-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Features | FM200 68°C Temperature - Sensitive Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-15 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Model Number | QMD15/90-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 178.125kg/M³ |
| Fire Suppression Agent | Hfc-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 70L |
| Model Number | GQQ70/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Feature | Clean Gas And Environmental Friendly |
| Cylinder Capacity | XL-250704 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-250704 |
| Volume | 1350*500*450mm |
| Model Number | QMD20/80-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |