| Features | IG541 Inert Gas Fire Suppression System For Precision Machinery |
|---|---|
| Model Number | QM H20/80-XL |
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Whether Ring Formation Or Not | Cyclic Hydrocarbon |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Color | Colorless |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Fire Suppression Agent | Heptafluoropropane |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 90L |
| Model Number | GQQ90/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Features | Laboratory Gas Fire Extinguishing |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-03 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Whether Ring Formation Or Not | Cyclic Hydrocarbon |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 40L-09 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-09 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | Novec 1230 Clean Agent System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW6/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | HFC 227ea 68°C Temperature Sensing Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-06 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 40L-07 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-070410 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |