| Product Name | CO2 Cylinders XL-07 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Ship Room CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-03 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Medical Facilities And Equipment Fire Suppression System, Medical Facilities And Equipment CO2 Cylinders |
| Features | HFC 227ea 68°C Temperature Sensing Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW8/1.6-XL-06 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Color | Colorless |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Features | Clean And Environmentally Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW4/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Classification | Alkane |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Feature | FM200 Gas Suppression System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Model Number | GQQ100/2.5-XL-070416 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200/HFC-227ea |
| Cylinder Capacity | 40L-06 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-06 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | Hanging FM200 Automatic Fire Suppression System |
|---|---|
| Model Number | XQQW10/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |