| Product Name | CO2 Cylinders XL-06 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Banks Room CO2 Cylinders |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-08 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Production Workshop Seamless CO2 Cylinders |
| Product Name | HJLI-350-70-4.2T |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 40, 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | School Computer Room |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-07 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Highlight | Ship Room CO2 Cylinders |
| Product Name | HJLII-400-150-5.6T |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 40, 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | Convention And Exhibition Center |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Cylinder Capacity | 120L |
| Maximum Operating Pressure | 5.3MPa (+50℃) |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 150L |
| Model Number | QMQ5.6/150W-XL |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Product Name | HJLII-400-100-5.6T |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 40, 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | Automated Control Room |
| Fire Suppression Agent | HFC 227ea/FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 120L |
| Model Number | QMQ5.6/120W-XL-01 |
| Filling Density | ≤1250kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | IG541 Inert Gas Fire Suppression System For Enterprise Data |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Activation Method | Automatic, Pneumatic, Manual, Mechanical Emergency Operation |