| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |
| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Color | Red |
| Battery Type | 2*12 Volt Sealed Lead Acid In Series |
| Number Of Detectors Per Zone | ≤30 PCS Conventional Detectors |
| NAC Outputs | 26 To 28V DC Fused At 500mA With Electronic Fuse |
| Product Name | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Product Name | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Product Name | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 90L |
| Model Number | QMQ4.2/90W-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | Novec 1230 Clean Agent System |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW6/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 90L,100L,120L,150,180L |
| Model Number | QMQ4.2/120W-XL-02 |
| Filling Density | ≤950kg/m³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Product Name | HJLII-400-100-5.6T |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 40, 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | Automated Control Room |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Freezing Point 101.3PA(°c) | 70.5 |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |