| Features | Hfc-227ea Fire Extinguisher Ball |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-01 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |
| Product Name | FM200 |
|---|---|
| Characteristics | Pollution-free And Non-conductive |
| Chemical Name | 1,1,1,2,3,3,3-FM200 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (solid), Class B (liquid) And Class C (electrical) Fires |
| Features | Fm200/heptafluoropropane Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-14 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Features | FM200 Rapid Fire Reaction Gas Automatic Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW4/1.6-XL-15 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Classification | Alkane |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Classification | Alkane |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Features | FM200 68°C Temperature - Sensitive Automatic Gas Fire Extinguisher |
|---|---|
| Model Number | XQQW6/1.6-XL-15 |
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Temperature Sensing | 68°C |
|---|---|
| Filling Density | ≤1000kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Storage Pressure | 1.6MPa ( +20℃) |
| Maximum Operating Pressure | 2.5MPa ( +50℃) |
| Product Name | HJLI-350-180-4.2T |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 40, 70, 100,120,150, 180 |
| Storage Pressure | 2.5Mpa;4.2MPa;5.6MPa; |
| Applications | Substation |