| Features | IG541 Inert Gas Fire Suppression System For Enterprise Data |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Activation Method | Automatic, Pneumatic, Manual, Mechanical Emergency Operation |
| Model Number | QMD20/80-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 20MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 237.5kg/M³ |
| Feature | FM200 Gas Suppression System |
|---|---|
| Model Number | GQQ120/2.5-XL-070416 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Storage Pressure | 2.5MPa (at +20℃) |
| Fire Suppression Agent | FM200/HFC-227ea |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 40L-03 |
| Model Number | GQQ150/2.5-XL-03 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200/HFC-227ea |
| Cylinder Capacity | 40L-05 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-05 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Feature | Environmental Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | FM200 |
| Cylinder Capacity | 40L-07 |
| Model Number | GQQ40/2.5-XL-07 |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Fire Suppression Agent | FM200 |
|---|---|
| Cylinder Capacity | 150L |
| Model Number | GQQ150/2.5-XL |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Filling Density | ≤1120kg/m³ |
| Features | Fire Suppression Equipment |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | Fk-5-1-12(C6F12O) |
| Model Number | YF100/2.5N/-XL-07 |
| Filling Density | ≤1420kg/M³ |
| Operating Temperature Range | -10℃~50℃ |
| Model Number | QMD15/90-XL |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2 |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 178.125kg/M³ |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Color | Colorless |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |