| Trademark | XL / OEM |
|---|---|
| Purity (%) | 99.99% |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-02 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Product Name | NOVEC 1230 Clean Agent |
|---|---|
| Whether Ring Formation Or Not | Cyclic Hydrocarbon |
| Chemical Name | 1,1,1,2,2,3,3,3-Fk-5-1-12 |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Fire Class | Class A (Solids), Class B (liquids), Class C (gases) And Class E (electrical) |
| Product Name | CO2 Cylinders XL-01 |
|---|---|
| Color | Red |
| Volume (L) | 70, 100,120,150, 180 |
| Power | DC24V/1.6A |
| Pattern Of Extinguishing | Enclosed Flooding |
| Model Number | QM H20/90-XL-11 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Model Number | QM H15/70-XL-06 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Features | Clean And Environmentally Friendly Gas |
|---|---|
| Fire Suppression Agent | NOVEC 1230 |
| Model Number | XQFW4/1.6-XL |
| Filling Density | ≤1150kg/M³ |
| Operating Temperature Range | 0℃~50℃ |
| Features | Clean Gas, Non-conductive |
|---|---|
| Model Number | QM H15/90-XL |
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Model Number | QM H15/70-XL-01 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |
| Model Number | QM H15/70-XL-04 |
|---|---|
| Fire Extinguishing Agent Composition | N2, Ar, CO2 (Ratio: 52%, 40%, 8%) |
| Working Pressure At 20℃ | 15MPa |
| Working Pressure Temperature | 0~50℃ |
| Maximum Working Pressure At 50℃ | 211.15kg/M³ |